Blog

Iwona Laszczyk - Pracownia Artystyczna

Obraz Matki Boskiej na drewnie

Obraz Matki Boskiej na drewnie – Obrazy na zamówienie

Obraz Matki Boskiej na drewnie pojawia się systematycznie w moich pracach. Z jakiegoś powodu drewno jest dla mnie materiałem, który pozwala mi tworzyć bardzo ciepłe wizerunki Świętej Marii. Odnoszę wrażenie, że drewno do mnie przemawia, że każda deska, choćby była z tego samego gatunku drewna i w tym samym formacie, jest inna. I to właśnie pozwala mi tworzyć wciąż nowe warianty tych samych Madonn. Część z nich prezentuję poniżej.

 

Ten obraz przedstawia Matkę Boską Pneumatoforę, co oznacza Matkę Boską niosąca Ducha Świętego. Dlatego Maria trzyma w rękach gołębicę. W tym przypadku namalowałam obraz Matki Boskiej na drewnie modrzewiowym, które posiada gęste, bardzo efektowne słoje.

Matka Boska Pneumatofora - Obraz Malowany na Desce

Prezentowana poniżej Matka Boska z Dzieciątkiem została przeze  mnie namalowana na starej desce, która trafiła do mnie po renowacji starej toaletki. Kształt wydal mi się tak interesujący, że skłonił mnie do namalowania Matki Boskiej w pozycji stojącej.

A to jest jeden z licznych wariantów mojej ukochanej Matki Boskiej w Błękitach.

Obraz Matki Boskiej na drewnie

Tutaj ten sam wariant, tylko namalowany przeze mnie na prostej desce. Matka Boska ma aureolę ozdobioną błękitnymi tulipanami.

Obraz Matki Boskiej na drewnie

Ta Madonna z Dzieciątkiem to obraz, który namalowałam na nietypowej dla mnie desce. Wykorzystałam tutaj popękany i zniszczony przez piłę kawałek drewna. Następnie wydrążyłam w nim wgłębienie na obraz i fragment tekstu po łacinie: „Pod Twoją obronę…” Kiedy drewno do mnie mówi, niewiele trzeba, żeby powstał obraz.

Obraz Matki Boskiej na drewnie

Jeżeli interesuje Was więcej obrazów poświęconych wizerunkom Matki Boskiej, zapraszam TUTAJ.

 

Na życzenie mogę też namalować obraz z madonną w wymiarach do uzgodnienia. Uwzględniam osobiste preferencje zamawiającego, kolorystykę, atrybuty. Kontakt.

Cena każdego obrazu ustalana jest indywidualnie. Czas realizacji indywidualnego zamówienia trwa z reguły 2 tygodnie.

 

Iwona

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top