Projekty

Iwona Laszczyk - Pracownia Artystyczna

Open post

Industrialny Mebel – Zrób go Sam

Czy industrialny mebel musi być drogi? A czy musi być skomplikowany i trudny do wykonania? Czy taki mebel musi koniecznie być wykonany z metalu? Odpowiedzi na te pytania mogą być twierdzące. Przecież na co dzień takie właśnie industrialne meble obejrzeć można w sieci. Nie będę ukrywał, że wiele z nich dodatkowo jeszcze wygląda świetnie! Ale„Industrialny Mebel – Zrób go Sam”

Czytaj więcej

Open post Nalewak z rurek hydraulicznych - Krok po Kroku

Nalewak z Rurek Hydraulicznych

Ludzik – nalewak z rurek hydraulicznych to taki industrialny gadżet, którym można się pochwalić na imprezie wśród znajomych. W sieci jest sporo tego typu konstrukcji. Jeśli jednak ktoś chciałby zrobić samemu taki nalewak, to tutaj znajdzie dokładny opis całego montażu. Postaram się możliwie dokładnie pokazać za pomocą zdjęć i tekstu ten projekt. Sam wzór ludzika„Nalewak z Rurek Hydraulicznych”

Czytaj więcej

Open post

Półka z Rur – Jak Zrobić Ją Samemu

Industrialna półka z rur to przedmiot, który bez cienia wątpliwości może nadać niejednemu miejscu charakterystyczny surowy rys. Będzie się dobrze prezentowała w każdym wnętrzu. … tylko skąd u licha ją wziąć? Niby to przedmiot popularny (Około 4 140 000 wyników (0,32 s) w wyszukiwarce Goggle – stan na 9 października 2019), ale gdzie faktycznie można„Półka z Rur – Jak Zrobić Ją Samemu”

Czytaj więcej

Open post Postarzanie drewna w domowych warunkach

Postarzanie Drewna w Trzech Krokach

Postarzanie drewna w domowych warunkach wcale nie musi wymagać dużych kosztów i zabierać wiele czasu. Oczywiście profesjonaliści się pewnie oburzą. Pewnie będą mieli nawet rację. Mimo to chciałbym się dzisiaj podzielić swoimi spostrzeżeniami na temat tego procesu. Postarzenie deski, którą tu prezentuję zajęło mi około godziny, a jedyny koszt to mój czas. Zaczęło się od„Postarzanie Drewna w Trzech Krokach”

Czytaj więcej

Open post Rdza na metalu

Jak Szybko Uzyskać Efekt Rdzy

Napisano już tysiące tekstów o tym, jak zwalczyć rdzę. Tymczasem ja chcę dziś dla odmiany napisać słów parę o tym … jak rdzę wyhodować. Wbrew temu, co może się wydawać, nie jest to proces łatwy, bo wszystko, co hodujemy, wymaga troski, pielęgnacji i zachowania zasad BHP. 1. Niezbędne Składniki. Do wywołania efektu rdzy będę potrzebował„Jak Szybko Uzyskać Efekt Rdzy”

Czytaj więcej

Open post Okulary ochronne i gumowe rękawice w dwu kolorach

Oksydacja Chemiczna

Oksydacja chemiczna – najpierw garść teorii. Oksydacja polega na pokryciu powierzchni metali cieniutką warstwą tlenków. Proces ten ma za zadanie chronić metal przed korozją. Warstwa wytworzona podczas oksydacji wygląda jak piękna patyna, która poprawia wygląd elementów. Swego czasu pisałem o oksydowaniu na gorąco, czyli tworzeniu warstwy patyny w procesie nazywanym czernieniem ogniowym. Dzisiaj coś bardziej„Oksydacja Chemiczna”

Czytaj więcej

Open post Rozgrzany metal w gorącym popiele

Oksydowanie na Gorąco – Czernienie ogniowe

Oksydowanie służy zabezpieczeniu metalu przed rdzewieniem. Oksydowanie na gorąco inaczej zwane oksydą ogniową lub czernieniem ogniowym polega na gwałtownym zanurzeniu rozgrzanego do czerwoności metalu w jakimś oleju. Bez wątpienia najprościej zrobić to w oleju jadalnym! Dzięki takiemu zabiegowi uzyskujemy na powierzchni oksydowanego materiału czarną, matową powłokę. 1. Co będzie potrzebne do tego procesu? Po pierwsze„Oksydowanie na Gorąco – Czernienie ogniowe”

Czytaj więcej

Open post

Romantyczny Wyjazd we Dwoje

Wyjazd we dwoje. Wiecie, gdzie jest koniec świata? Gdzieś koło Cieleśnicy. A Cieleśnica? Gdzieś koło Rokitna. A Rokitno? Gdzieś koło  Białej Podlaskiej. Kojarzycie? No to koniec świata jest mniej więcej tam. Bardzo lubię jeździć na koniec świata, zwłaszcza we dwoje. Końców świata jest w Polsce kilka i postaram się w miarę systematycznie robić wpisy na„Romantyczny Wyjazd we Dwoje”

Czytaj więcej

Open post

Targi Światła – Światło 2017

Mam dla Was krótką fotorelację z zakończonych właśnie w Warszawie targów „Światło 2017”. Na targach było pełno … światła. I to najróżniejszego. Od ulicznych latarni począwszy po elektryczne świeczki („jak żywe”). Taką „perełkę” wypatrzyłam w pawilonie chińskim. Prawdziwe świece, które nigdy nie gasną (chyba, że baterie całkiem się rozładują). W tym roku z pewnością królować„Targi Światła – Światło 2017”

Czytaj więcej

Open post

Koty w Ilustracjach

Obrazy z kotami Kto lubi koty? Palec pod budkę, bo za minutę budka zamknięta. A które? Kotek Splotek, Czy Kot w Butach? Osobiście uważam, że nieważne jaki kot, ważne, żeby dobrze wyglądał. A tutaj chcę Wam zaprezentować koty w ilustracjach, które moim zdaniem wyglądają bardzo dobrze. To chyba najbardziej znany kot na świecie. Kot w„Koty w Ilustracjach”

Czytaj więcej

Scroll to top