Projekty

Iwona Laszczyk - Pracownia Artystyczna

Open post Obraz Matki Boskiej na drewnie

Obraz Matki Boskiej na drewnie – Obrazy na zamówienie

Obraz Matki Boskiej na drewnie pojawia się systematycznie w moich pracach. Z jakiegoś powodu drewno jest dla mnie materiałem, który pozwala mi tworzyć bardzo ciepłe wizerunki Świętej Marii. Odnoszę wrażenie, że drewno do mnie przemawia, że każda deska, choćby była z tego samego gatunku drewna i w tym samym formacie, jest inna. I to właśnie„Obraz Matki Boskiej na drewnie – Obrazy na zamówienie”

Czytaj więcej

Open post Drzewko Szczęścia Malowane na Starej Niecce

Deska ręcznie malowana w kwiaty

Jeżeli nie jesteś miłośnikiem obrazów, a chcesz ozdobić ścianę, to deska ręcznie malowana w kwiaty będzie dobrym pomysłem. Deski takie można wieszać zarówno nad drzwiami wejściowymi do domu, jak i wzdłuż ściany. Mogą to być deski, na których maluję wyłącznie kwiaty, ale tez mogą to być deski, na których piszę tekst. Kojarzą się one z„Deska ręcznie malowana w kwiaty”

Czytaj więcej

Anioły Malowane na Komunię

Kiedy rozpoczęłam przygodę z malowaniem obrazów na zamówienie, od razu zaczęły się wyłaniać wąskie specjalizacje w tej dziedzinie.  Jedną z nich okazały się być Anioły Malowane na Komunię. Muszę przyznać, że moi klienci są niezwykłymi ludźmi. Poszukują oryginalnych prezentów na specjalne okazje, a anioły malowane na komunię z pewnością zaliczają się do kategorii tych prezentów.„Anioły Malowane na Komunię”

Czytaj więcej

Anioł Stróż Dziecka

Jedną z ofert mojej Pracowni jest Anioł Stróż dla Dziecka malowany na indywidualne zamówienie.  Wierzę w to, że każdy ma swojego Anioła Stróża i odczuwa jego obecność. Niemniej dzieci lubią go widzieć. Dlatego specjalnie dla maluchów tworzę piękne, kolorowe Anioły, przy których każde dziecko, będzie się czuło bezpiecznie. Taki osobisty Anioł Stróż na obrazku wiszącym„Anioł Stróż Dziecka”

Czytaj więcej

Open post

Anioły Malowane na Ślub

Kiedy zakładałam Pracownię, bardzo chciałam, żeby moje prace miały w sobie duży ładunek emocjonalny. Zależało mi na tym, żeby osoby, które do mnie trafią, czuły się związane z moimi obrazami. Stąd wziął się pomysł malowania aniołów na specjalne okazje. Z tego dużą część moich prac stanowią Anioły Malowane na Ślub. Są to zarówno anioły, którymi„Anioły Malowane na Ślub”

Czytaj więcej

Open post

Malowanie Drewna – Woskowanie

Wiele osób trafiając na bloga zwraca się do mnie z pytaniem o zabezpieczenie obrazu malowanego na drewnie. Koronawirus zrobił nam wszystkim stop klatkę. Dzięki temu mam wreszcie czas, żeby dokończyć wpis o malowaniu na drewnie i powiedzieć o etapie końcowym, czyli woskowaniu. Drewno jest wdzięcznym materiałem do malowania, a farby akrylowe  są odporne na działanie„Malowanie Drewna – Woskowanie”

Czytaj więcej

Open post Tabliczki imienne

Tabliczki Imienne

Tabliczki imienne to mój ulubiony gatunek prezentów.  Można ją zawiesić przy łóżeczku, na oknie lub na drzwiach.  Tabliczki imienne są urocze, zawsze mają wymiar osobisty (np. imię obdarowanego), są tanie i łatwe do wykonania. Poniżej chcę pokazać jak w prosty sposób można wykonać taką tabliczkę imienną. Umiejętność taka może się przydać, kiedy będziecie chcieli zaskoczyć„Tabliczki Imienne”

Czytaj więcej

Open post

Kapliczka Domowa – domowe miejsce mocy

Będąc w Krakowie zauważyłam, że spośród wszystkich atrakcji miasta największym zainteresowaniem cieszy się lokalne miejsce mocy, czyli czakram wawelski. Ludzie potrzebują naładować wewnętrzne akumulatory. Nie ma się czemu dziwić. Też często jadę na rezerwie i mam szczerą ochotę podłączyć się do ładowarki zewnętrznej, ale Kraków nie zawsze jest po drodze. Dlatego uznałam, że warto stworzyć„Kapliczka Domowa – domowe miejsce mocy”

Czytaj więcej

Open post

Malowanie Drewna Farbą Kredową

Malowanie drewna farbą kredową jest łatwe i przyjemne. Dlatego moja miłość do farb kredowych, była miłością od pierwszego wejrzenia, a właściwie od pierwszego użycia. Pokochałam je za to, że są farbami wodnymi (nienawidzę mycia pędzli w rozpuszczalnikach!), bezzapachowymi (czytaj: nie śmierdzą!) i szybko schnącymi. Do listy zalet dodam jeszcze to, że malowanie drewna farbą kredową„Malowanie Drewna Farbą Kredową”

Czytaj więcej

Anioł z Motylami

Anioł z Motylami to motyw, który pojawia się w moich obrazach. Motyle są ładne, nadają obrazom charakteru bardziej dekoracyjnego. Osobiście kojarzą mi się z witrażami. Chyba nie tylko mnie, bo co pewien czas pojawia się prośba od klienta o namalowanie motyli na obrazie z Aniołem. Poniżej prezentuje galerię obrazów z cyklu „Anioł z motylami”. „Anioł„Anioł z Motylami”

Czytaj więcej

Open post Obrazy Malowane na Drewnie

Obrazy Malowane na Desce

Malowanie na Drewnie Obrazy malowane na desce to kontynuacja mojego poprzedniego wpisu dotyczącego malowania na tak wdzięcznym materiale jakim jest drewno (TUTAJ). Tym razem skupimy się na deskach. I to zarówno starych, jak i tych całkiem świeżo dociętych. Należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu powierzchni drewna pod farby. Pisałam o tym TUTAJ i TUTAJ. Bez dobrego„Obrazy Malowane na Desce”

Czytaj więcej

Scroll to top