Blog

Iwona Laszczyk - Pracownia Artystyczna

Blog

Open post Obrazy Malowane na Drewnie

Obrazy Malowane na Desce

Malowanie na Drewnie Obrazy malowane na desce to kontynuacja mojego poprzedniego wpisu dotyczącego malowania na tak wdzięcznym materiale jakim jest drewno (TUTAJ). Tym razem skupimy się na deskach. I to zarówno starych, jak i tych całkiem świeżo dociętych. Należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu powierzchni drewna pod farby. Pisałam o tym TUTAJ i TUTAJ. Bez dobrego„Obrazy Malowane na Desce”

Czytaj więcej

Open post Obrazy Malowane na Drewnie

Obrazy Malowane na Drewnie

Malowanie na Drewnie Obrazy malowane na drewnie to moja specjalność. Bardzo lubię malowanie na drewnie, zarówno starym, jak i nowym. Przygotowanie deski do malowania obrazu jest co prawda bardziej pracochłonne i czasochłonne, niż przygotowanie płótna. Drewno wymaga wyczyszczenia, wygładzenia powierzchni, czasem uzupełnienia ubytków, zagruntowania, jednym słowem wymaga dużo czułości i troski, jak każda żywa istota.„Obrazy Malowane na Drewnie”

Czytaj więcej

Open post Malowanie na Drewnie przy pomocy pędzelka

Malowanie na drewnie

Malowanie na Drewnie – Niezbędne Materiały Często dostaję wiadomości typu: „Dzień dobry 🙂 Szukam już parę godzin informacji na temat tego czego lepiej użyć do artystycznego pomalowania drewna (obrazek na drewnie), dokładniej zwykłej skrzynki drewnianej na prezent, co będzie konieczne do realizacji tego pomysłu, czytam o jakichś terpentynach, podkładach, odtłuszczaniu itd ale zupełnie się na„Malowanie na drewnie”

Czytaj więcej

Anioły Malowane na Prezent

Oryginalny Prezent na Komunię, Ślub Anioły Malowane na Prezent są świetnym pomysłem na niebanalne upominki z okazji różnego rodzaju uroczystości rodzinnych: rocznicy, chrztu, komunii i ślubu. Pragniemy, żeby wyjątkowe dni zostały w naszej pamięci na zawsze. Obraz z Aniołem z pewnością pozwoli takie wspomnienia zachować. Poniżej prezentuję galerię Aniołów Malowanych na Prezent.

Open post Rdza na metalu

Jak Szybko Uzyskać Efekt Rdzy

Napisano już tysiące tekstów o tym, jak zwalczyć rdzę. Tymczasem ja chcę dziś dla odmiany napisać słów parę o tym … jak rdzę wyhodować. Wbrew temu, co może się wydawać, nie jest to proces łatwy, bo wszystko, co hodujemy, wymaga troski, pielęgnacji i zachowania zasad BHP. 1. Niezbędne Składniki. Do wywołania efektu rdzy będę potrzebował„Jak Szybko Uzyskać Efekt Rdzy”

Czytaj więcej

Open post Okulary ochronne i gumowe rękawice w dwu kolorach

Oksydacja Chemiczna

Oksydacja chemiczna – najpierw garść teorii. Oksydacja polega na pokryciu powierzchni metali cieniutką warstwą tlenków. Proces ten ma za zadanie chronić metal przed korozją. Warstwa wytworzona podczas oksydacji wygląda jak piękna patyna, która poprawia wygląd elementów. 1. Niezbędne Składniki. Aby uzyskać ładną, czarną oksydę na powierzchni żeliwa i stali, należy przygotować kąpiel, w skład której„Oksydacja Chemiczna”

Czytaj więcej

Open post

Malowanie na Drewnie – Jak wykorzystać efekt rdzy

Malowanie na Drewnie Teraz pokażę jak wykorzystać efekt rdzy. W poprzednim wpisie mogliście zobaczyć, jak uzyskać efekt rdzy na desce. Wszakże nasuwa się oczywiste pytanie: do czego można użyć zardzewiałej deski? Otóż taka deska jest świetnym patentem dla leniwców i tych, którym się zawsze spieszy na wykonanie prostego, ale efektownego obrazu. Skorodowane drewno jest bardzo„Malowanie na Drewnie – Jak wykorzystać efekt rdzy”

Czytaj więcej

Open post Zdjęcie zardzewiałej deski

Jak Uzyskać Efekt Rdzy

Malowanie na Drewnie Oto, specjalnie dla Ciebie, garść informacji o tym, jak na drewnie uzyskać bardzo naturalny efekt rdzy. Po to, żeby pokazać trzy różne sposoby na uzyskanie rdzy, przygotowałem trzy deski. Deska numer 1 – naniosłem na nią 2 warstwy czerwonego podkładu blokującego amerykańskiej firmy Modern Masters, Deska numer 2 – naniosłem jedną warstwę„Jak Uzyskać Efekt Rdzy”

Czytaj więcej

Open post Rozgrzany metal w gorącym popiele

Oksydowanie na Gorąco

Oksydowanie służy zabezpieczeniu metalu przed rdzewieniem. Oksydowanie na gorąco inaczej zwane oksydą ogniową lub czernieniem ogniowym polega na gwałtownym zanurzeniu rozgrzanego do czerwoności metalu w jakimś oleju. Najprościej zrobić to w oleju jadalnym. Dzięki takiemu zabiegowi uzyskujemy na powierzchni oksydowanego materiału czarną, matową powłokę. 1. Co będzie potrzebne do tego procesu? Źródło ciepła (ja wykorzystałem„Oksydowanie na Gorąco”

Czytaj więcej

Scroll to top