Blog

Iwona Laszczyk - Pracownia Artystyczna

Blog

Anioł z Motylami

Anioł z Motylami to motyw, który pojawia się w moich obrazach. Motyle są ładne, nadają obrazom charakteru bardziej dekoracyjnego. Osobiście kojarzą mi się z witrażami. Chyba nie tylko mnie, bo co pewien czas pojawia się prośba od klienta o namalowanie motyli na obrazie z Aniołem. Poniżej prezentuje galerię obrazów z cyklu „Anioł z motylami”. „Anioł„Anioł z Motylami”

Czytaj więcej

Open post Postarzanie drewna w domowych warunkach

Postarzanie Drewna w Trzech Krokach

Postarzanie drewna w domowych warunkach wcale nie musi wymagać dużych kosztów i zabierać wiele czasu. Oczywiście profesjonaliści się pewnie oburzą. Pewnie będą mieli nawet rację. Mimo to chciałbym się dzisiaj podzielić swoimi spostrzeżeniami na temat tego procesu. Postarzenie deski, którą tu prezentuję zajęło mi około godziny, a jedyny koszt to mój czas. Zaczęło się od„Postarzanie Drewna w Trzech Krokach”

Czytaj więcej

Open post Bo rozmiar ma znaczenie - industrialne uchwyty z rur

Linia XL – Bo Rozmiar ma Znaczenie

Rozmiar ma znaczenie? Od kilku lat w wolnym czasie zajmuję się projektowaniem i montowaniem lamp oraz różnych akcesoriów domowych, do czego wykorzystuję żeliwne elementy hydraulicznie. W ciągu tego czasu obejrzałem mnóstwo stron w sieci, pewnie tysiące zdjęć. Z całego świata. Wniosek nasuwa się jeden, mianowicie ludzie tworzą podobne przedmioty wszędzie. W pewnej chwili dotarło do„Linia XL – Bo Rozmiar ma Znaczenie”

Czytaj więcej

Open post Obrazy Malowane na Drewnie

Obrazy Malowane na Desce

Malowanie na Drewnie Obrazy malowane na desce to kontynuacja mojego poprzedniego wpisu dotyczącego malowania na tak wdzięcznym materiale jakim jest drewno (TUTAJ). Tym razem skupimy się na deskach. I to zarówno starych, jak i tych całkiem świeżo dociętych. Należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu powierzchni drewna pod farby. Pisałam o tym TUTAJ i TUTAJ. Bez dobrego„Obrazy Malowane na Desce”

Czytaj więcej

Open post Obrazy Malowane na Drewnie

Obrazy Malowane na Drewnie

Malowanie na Drewnie Obrazy malowane na drewnie to moja specjalność. Bardzo lubię malowanie na drewnie, zarówno starym, jak i nowym. Przygotowanie deski do malowania obrazu jest co prawda bardziej pracochłonne i czasochłonne, niż przygotowanie płótna. Drewno wymaga wyczyszczenia, wygładzenia powierzchni, czasem uzupełnienia ubytków, zagruntowania, jednym słowem wymaga dużo czułości i troski, jak każda żywa istota.„Obrazy Malowane na Drewnie”

Czytaj więcej

Open post Malowanie na Drewnie przy pomocy pędzelka

Malowanie na drewnie

Malowanie na Drewnie – Niezbędne Materiały Często dostaję wiadomości typu: „Dzień dobry 🙂 Szukam już parę godzin informacji na temat tego czego lepiej użyć do artystycznego pomalowania drewna (obrazek na drewnie), dokładniej zwykłej skrzynki drewnianej na prezent, co będzie konieczne do realizacji tego pomysłu, czytam o jakichś terpentynach, podkładach, odtłuszczaniu itd ale zupełnie się na„Malowanie na drewnie”

Czytaj więcej

Anioły Malowane na Prezent

Oryginalny Prezent na Komunię, Ślub Anioły Malowane na Prezent są świetnym pomysłem na niebanalne upominki z okazji różnego rodzaju uroczystości rodzinnych: rocznicy, chrztu, komunii i ślubu. Pragniemy, żeby wyjątkowe dni zostały w naszej pamięci na zawsze. Obraz z Aniołem z pewnością pozwoli takie wspomnienia zachować. Poniżej prezentuję galerię Aniołów Malowanych na Prezent. Dopiero robiąc to„Anioły Malowane na Prezent”

Czytaj więcej

Open post Rdza na metalu

Jak Szybko Uzyskać Efekt Rdzy

Napisano już tysiące tekstów o tym, jak zwalczyć rdzę. Tymczasem ja chcę dziś dla odmiany napisać słów parę o tym … jak rdzę wyhodować. Wbrew temu, co może się wydawać, nie jest to proces łatwy, bo wszystko, co hodujemy, wymaga troski, pielęgnacji i zachowania zasad BHP. 1. Niezbędne Składniki. Do wywołania efektu rdzy będę potrzebował„Jak Szybko Uzyskać Efekt Rdzy”

Czytaj więcej

Open post Okulary ochronne i gumowe rękawice w dwu kolorach

Oksydacja Chemiczna

Oksydacja chemiczna – najpierw garść teorii. Oksydacja polega na pokryciu powierzchni metali cieniutką warstwą tlenków. Proces ten ma za zadanie chronić metal przed korozją. Warstwa wytworzona podczas oksydacji wygląda jak piękna patyna, która poprawia wygląd elementów. 1. Niezbędne Składniki. Aby uzyskać ładną, czarną oksydę na powierzchni żeliwa i stali, należy przygotować kąpiel, w skład której„Oksydacja Chemiczna”

Czytaj więcej

Scroll to top