Projekty

Iwona Laszczyk - Pracownia Artystyczna

Sprzedane

Malowane Drzewo Życia – obraz na desce

Malowane Drzewo Życia pojawia się u mnie okresowo. Przychodzi taki czas, kiedy skłonność do refleksji jest większa niż zazwyczaj. Napływają wspomnienia, dawno zapomniane twarze wysypują się ze zdjęć, a zegar jakby głośniej tyka. Wtedy właśnie tworzę kolejną wersję Drzewa życia. Jest to dla mnie niewątpliwie praca refleksyjna i terapeutyczną zarazem. Malując czuję ciąg pokoleń, w których bieg jestem włączona. Boleśnie mówi mi on o przemijaniu i jednocześnie uświadamia, że kiedy przestanę istnieć, nadal będę. Wręcz fizycznie odczuwam, ze kiedy maluję kolejne gałęzie, wrastam w nie coraz bardziej. To tak, jakbym przestawała istnieć osobno, a zaczynała żyć w ogromnym organizmie zespolonym wspólną energią. Maluję i w tym procesie twórczym cieszę się i płaczę jednocześnie.

Do malowania wykorzystuję autorską metodę rdzewienia desek. W wyniku naturalnego postępowania rdzy, uzyskuję lekko chropowatą i mieniącą się wieloma odcieniami rudości powierzchnię. Rdzewienie jest procesem niepowtarzalnym, w związku z czym nie ma możliwości uzyskania identycznej deski po raz drugi. Dzięki temu każda prac, którą tworzę jest jedyna w swoim rodzaju i niepowtarzalna. Równie trudną sztuką jak rdzewienie, jest zabezpieczanie pracy w efekcie końcowym, czego oczywiście dokonałam. Obraz jest utrwalony, kolory zachowały swoją intensywność, a proces rdzewienia został zahamowany.

 

Malowane Drzewo Życia – wymiary:

  • Wymiary zewnętrzny: 74 cm x 49 cm
  • Grubość deski: 1,5 cm
  • Technika: rdza, farby akrylowe, tusze kolorowe, bronza w płynie

 

Pozostałe namalowane przeze mnie Drzewa Życia możecie zobaczyć TUTAJ, TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ. Maluję obrazy na zamówienie. Na życzenie mogę  namalować obraz z takim motywem lub z podobnym w wymiarach do uzgodnienia. Uwzględniam osobiste preferencje zamawiającego, kolorystykę, atrybuty. Kontakt.

Cenę każdego obrazu ustalam indywidualnie. Czas realizacji indywidualnego zamówienia trwa z reguły około miesiąca.

Zapraszam oczywiście do odwiedzania moich profili na Instagramie i na Facebooku. Zapraszam też na Pinterest.

    Jeśli interesuje Cie ten projekt, skontaktuj się ze mną za pomocą formularza kontaktowego.
    SKU: 10217 Kategorie: ,
    Scroll to top