Projekty

Iwona Laszczyk - Pracownia Artystyczna

Sprzedane

Obraz na desce „Drzewo Życia”

Raz na jakiś czas zdarza mi się namalować obraz na desce „Drzewo Życia”. Nie jest to jednak taki zwyczajny obraz, ponieważ do malowania używam zardzewiałych desek. Wiem, że brzmi to absurdalnie, ale od kiedy mój mąż zaczął eksperymentować z zardzewiałymi przedmiotami, mam do dyspozycji zardzewiałe deski. Praca jest kilkuetapowa i skomplikowana. Deskę należy przygotować. Następnie wywołać na niej rdzę. Rdza jak to rdza, rozwija się jak chce i nie da się jej kontrolować. Dlatego tak bardzo lubię zardzewiałe deski, bo nigdy nie trafia się druga taka sama. Ale sztuką nie jest wywołanie rdzy (o tym jak ją wywołać przeczytacie bez problemu w internecie), tylko jej zabezpieczenie. Chodzi o to, żeby tak ją zabezpieczyć, by nie brudziła rąk i NIE ZMIENIŁA KOLORU. To jest prawdziwa sztuka. Kto wpadł na to, jak tego dokonać, nie zdradza sekretu.  Ja też nie zdradzam, ale zainteresowanym zawsze mogę namalować obraz na rdzy z gwarancją trwałości.

Ponieważ rdza sama w sobie jest bardzo efektowna, do malowania używam niewielu kolorów. Na obrazie dominuje czerń, brąz i odcienie bieli. „Drzewo Życia” to właściwie bardziej rysunek, niż obraz. Ale dzięki użytym przeze mnie materiałom prezentuje się bardzo efektownie. Do malowania wykorzystałam bukowe deski z zachowanymi fragmentami kory.

 

Obraz na desce Drzewo Życia:

  • Wymiary zewnętrzny deski: 52 cm x 31 cm
  • Grubość deski – 2 cm
  • Technika: rdza, farby akrylowe, tusz

 

Maluję obrazy na zamówienie. Na życzenie mogę  namalować obraz z takim motywem lub z podobnym w wymiarach do uzgodnienia. Uwzględniam osobiste preferencje zamawiającego, kolorystykę, atrybuty. Kontakt.

Cena każdego obrazu ustalana jest indywidualnie. Czas realizacji indywidualnego zamówienia trwa z reguły 2 tygodnie.

Zapraszam oczywiście do odwiedzania moich profili na Instagramie i na Facebooku. Zapraszam też na Pinterest.

    Jeśli interesuje Cie ten projekt, skontaktuj się ze mną za pomocą formularza kontaktowego.
    SKU: 9728 Kategorie: ,
    Scroll to top