Projekty

Iwona Laszczyk - Pracownia Artystyczna

Sprzedane

Industrialny Zegar Stalowy z Efektem Rdzy

1 000,00 

Brak w magazynie

Pomysł na ten zegar pojawił mi się w głowie kilka lat temu, ale do realizacji przystąpiłem dopiero w tamtym roku. Zmobilizowały mnie Święta Bożego Narodzenia i, co za tym idzie, chęć zrobienia wyjątkowego i niebanalnego prezentu na Gwiazdkę. W głowie zaświtała mi wizja, żeby połączyć ze sobą kontrastujące rodzaje materiałów: sterylną stal nierdzewną i zardzewiałą stal czarną. Zespoliłem je ze sobą za pomocą nitów, które jednocześnie wyznaczają godziny i w efekcie powstał Industrialny Zegar.

Ponieważ zegar miał być prezentem dla żony, a ona lubi duże przedmioty (!), popuściłem wodze fantazji i zmontowałem rzecz o imponujących wymiarach. Średnica tego nowoczesnego w formie zegara to 64 centymetry. Krótko mówiąc, prezent zrobił odpowiednie wrażenie.

 

Uznałem, że industrialny zegar jest oryginalny i designerski, więc postanowiłem podzielić się nim z klientami Pracowni. Jest on dedykowany ludziom, którzy poszukują przedmiotów niepowtarzalnych, wyróżniających się z setek innych podobnych do siebie produktów. Na ścianie w każdym pomieszczeniu gdzie będzie wisiał zrobi na pewno duże wrażenie. To nie jakieś rachityczne wycinki z aluminium, których jest sporo w sieci, robionych na maszynach w setkach czy tysiącach egzemplarzy. Bez wątpienia mój zegar jest unikalny. Każdy egzemplarz jest niepowtarzalny, robiony ręcznie. Rdza na tarczy oczywiście jest autentyczna w związku z tym tarcza będzie zmieniać swój wygląd z biegiem czasu. Ale ponieważ jest gruba – ma 2 milimetry, korodować może latami. Obręcz ze stali nierdzewnej połączyłem  z tarczą za pomocą solidnych zakuwanych nitów stalowych. To bardzo solidna robota!

 

 

Industrialny Zegar Stalowy z Efektem Rdzy – wymiary:

  • Średnica – 64 cm
  • Całkowita długość wskazówki minutowej – 28,5 cm
  • Waga – 7 kilogramów
  • Materiał stal nierdzewna, stal czarna

 

Zastosowałem mechanizm polskiego producenta. Mechanizm działa na baterię. Koszt wysyłki.

Zdjęcia, które załączyłem są poglądowe. Rdza na poszczególnych egzemplarzach może się różnić. Proces korozji jest procesem naturalnym, nie do końca mam wpływ na jego przebieg. Zegary mogą się również różnić kształtem wskazówek i szerokością nierdzewnego pierścienia.

Na koniec zapraszam również do naszych profili na Instagramie oraz do odwiedzania Pinterestu, gdzie często wstawiam zdjęcia, których nie użyłem na stronie Pracowni.

 

Love Rust

    Jeśli interesuje Cie ten projekt, skontaktuj się ze mną za pomocą formularza kontaktowego.
    SKU: 8582 Kategoria:
    Scroll to top