Projekty

Iwona Laszczyk - Pracownia Artystyczna

Ludzik Nalewak z Rur

560,00 660,00 

Wyczyść

Ludzik nalewak z rur to taki industrialny gadżet, którym można się pochwalić na imprezie wśród znajomych. Myślę, że może być również oryginalnym prezentem dla faceta na różne okazje. Ten to już czwarty wariant, który własnoręcznie wykonałem. Dlatego przyznać muszę, że ludzik jest dosyć pracochłonny. Szczególnie, jeśli trzeba coś poprawiać. A czasami trzeba…

Po przeanalizowaniu budowy moich poprzednich konstrukcji, doszedłem do wniosku, że elementy przez które przepływać będzie alkohol, tym razem wykonam ze stali nierdzewnej. To wspaniały materiał! Świetnie wygląda, łatwo się go czyści i sterylizuje, nie koroduje. Dodatkowo ze stali nierdzewnej wykonuje się takie elementy, jakie są właśnie potrzebne do wykonania nalewaka. Znalazłem tylko jedną wadę. Łączniki ze stali nierdzewnej są znacząco droższe od tych żeliwnych.  Cóż, nic nie jest idealne…

„Rurociąg na alkohol” jest rzecz jasna uszczelniony. W związku z tym ludzik nie przecieka, a alkohol trafia prosto do kieliszka.

Podstawa nalewaka wykonana jest z jesionowej bądź dębowej klejonej deski pomalowanej syntetycznym, odpornym na alkohol lakierem.

 

Ludzik Nalewak – wymiary:

 • Wysokość wynosi 38 cm
 • Waga nalewaka to 3 kilograma – jest to naprawdę solidny przedmiot
 • Wymiary podstawki ludzika: 24 cm x 24 cm
 • Materiał: złączki żeliwne i nierdzewne złączki stalowe
 • Pasuje do większości butelek o pojemności 0,5 i 0,7 litra

 

TUTAJ można obejrzeć dokładnie cały proces montażu tego oryginalnego nalewaka. Dla majsterkowiczów są tam wszystkie potrzebne informacje dotyczące zarówno elementów, jak i narzędzi, których będą potrzebowali do skręcenia ludzika z rur we własnym zakresie.

Inny, większy i bardziej skomplikowany wariant takiego nalewaka obejrzeć można TUTAJ. A kolejny w serii nalewak jest TUTAJ.

Na zakończenie zapraszam również do mojego profilu na Instagramie oraz na Pintereście. A w razie pytań czy jakichkolwiek sugestii bardzo proszę o Kontakt. Ze względu na popyt jakim cieszą się te nalewaki może się zdarzyć, że nie będą dostępne od ręki. Maksymalny czas oczekiwania wynosi do 10 dni roboczych.

 

Prezent dla Faceta

  Jeśli interesuje Cie ten projekt, skontaktuj się ze mną za pomocą formularza kontaktowego.
  SKU: 8234 Kategorie: ,
  Scroll to top