Projekty

Iwona Laszczyk - Pracownia Artystyczna

Grafika Artystyczna – Calineczka

50,00 

Grafika artystyczna, ilustracja do baśni Hansa Christiana  Andersena – wydruk na papierze kredowym, sygnowana. Stanowi część cyklu, który zatytułowałam „Kobiety niespokojne”. Pozostałe grafiki z tego cyklu można zobaczyć TUTAJ.

„Za cztery tygodnie wesele — powiedziała mysz polna z radością.
Wtedy Calineczka rozpłakała się na dobre i przyznała się myszy, że nie chce być żoną takiego nudnego kreta. Mysz rozgniewała się strasznie.
— A to co za głupota! — zawołała. — Słyszał kto coś podobnego! Radzę ci po dobremu, wybij sobie z głowy taki śmieszny upór, bo cię sama ukąszę białymi ząbkami. Takie grymasy! Taki bogacz, uczony, o wszystkim mówić może! A futro aksamitne? Sama królowa nie ma podobnego. Kuchnia, piwnica pełna. Dziękuj Bogu za takie szczęście!”

Muszę przyznać, że nigdy nie lubiłam baśni o Calineczce, ale jednocześnie fascynowała mnie bardzo. Historia o długo oczekiwanym dziecku, które najpierw zostało porwane przez szkaradną ropuchę, a następnie trafiło do nory kreta, prześladuje mnie do tej pory. Wciąż zastanawiam się, co musiała czuć mama Calineczki, gdy zaginęło jej córeczka. Współczułam też Calineczce, ale co do niej miałam zawsze mieszane uczucia. Nie mogłam jej wybaczyć, że nigdy nie wróciła do swojej mamusi!

 

Rysunek wykonałam tuszem i piórkiem na papierze. Ponieważ z rysunków nie ma możliwości robienia odbitek, sprzedaję wydruki cyfrowe na wysokiej jakości papierze satynowym o gramaturze 250. Format pracy A3.

 

Każda praca jest oczywiście przeze mnie sygnowana.

 

Czas realizacji zamówienia to 3 dni robocze. Grafikę wysyłam w tekturowej tubie. Cena za przesyłkę to 15,99zł. Na życzenie mogę wydrukować pracę również w mniejszym formacie. Jeśli masz jakieś pytania czy sugestie proszę o Kontakt.

Ponadto zapraszam serdecznie do odwiedzania moich profili na Instagramie i na Pintereście.

 

Reprodukcja autorskiej ilustracji
SKU: 4130 Kategoria:
Scroll to top