Projekty

Iwona Laszczyk - Pracownia Artystyczna

Zabytkowy Dębowy Nakastlik po Renowacji Malowany Ręcznie

2 200,00 

Na stanie

Ten piękny mebelek trafił do mnie przy rozbiórce kamienicy w Kielcach i liczy sobie ponad 100 lat. Jest to zabytkowy dębowy nakastlik ręcznie malowany – szafka nocna po renowacji, siostra-bliźniaczka Szafki z Różą. Obie szafki stanowiły kiedyś elementy składowe zabytkowej toaletki. Właścicielka tejże zostawiła sobie na pamiątkę tylko centralne lustro, które bardzo lubiła i którego nie chciała się pozbyć. Muszę przyznać, że sama szafeczka jest wyjątkowo piękna i niezwykle smukła. Ponieważ boki miały otwory po półeczkach, musiałam je zaszpachlować i pokryć całość kryjącą farbą. Drzwi pomalowałam w przecierki i dodatkowo w górnym prawym narożniku ozdobiłam kolorowym ręcznie malowanym motylem. Ponadto całość pracy zabezpieczyłam olejem. Wszystkie elementy metalowe – zamek, zawiasy są oryginalne i sprawne. Zostały tylko odczyszczone. Szafka posiada oczywiście również kluczyk.

 

 

Zabytkowy Dębowy Nakastlik – wymiary mebla:

  • Szerokość 32,5 cm
  • Wysokość 68 cm
  • Głębokość 32,5 cm.

Mebelek w tej formie jest zupełnie unikalny. Może stanowić gratkę dla każdego kto ceni sobie wyjątkowość i niepowtarzalność przedmiotów. W czasach kiedy większość rzeczy produkowana jest masowo w tysiącach sztuk to mebel wykonany i pomalowany ręcznie w jednym egzemplarzu stanowi prawdziwą perełkę.

Zapraszam do odwiedzania moich profili na Instagramie i na Facebooku. Na Pintereście natomiast często wstawiam zdjęcia, których nie zobaczycie na stronie Pracowni.

 

Zabytkowy Nakastlik
SKU: 4148 Kategoria:
Scroll to top