Projekty

Iwona Laszczyk - Pracownia Artystyczna

Sprzedane

Ręcznie malowana drewniana szafka na biżuterię

Ostatnimi czasy rzadko mierzę się z meblami, ale ręcznie malowana drewniana szafka na biżuterię sprawiła mi dużo radości. Parę lat temu wpadła mi w ręce stara skrzynia od zegara. Można powiedzieć, że uratowałam jej życie, ponieważ napatoczyłam się w momencie, kiedy próbowano ją porąbać na rozpałkę. Przygarnęłam więc biedactwo, ale nie miałam pomysłu, co z nią zrobić. I tak mijały lata, aż znajoma wyraziła chęć zakupienia szafki na biżuterię. Wiem z doświadczenia, że kobietom brakuje takiego sprytnego mebelka, w którym można by przechowywać łańcuszki, naszyjniki, korale. W pudełkach najczęściej się one plączą albo łamią. Sama zrobiłam sobie taką szafeczkę parę lat temu (do zobaczenia TUTAJ) i sprawdza się świetnie (co nie znaczy, że mam porządek w biżuterii!). Kiedy więc znajoma okazała się być w potrzebie, natchnęło mnie to do pracy.

Wyciągnęłam zapomnianą skrzynkę i dałam jej nowe życie. Odczyściłam, naprawiłam i pomalowałam w pastelowych odcieniach bieli i błękitu. Dla wzmocnienia efektu, górę i dół pokryłam brązową bejcą. Drzwiczki wykończyłam motywem róż i niezapominajek. W środku szafki przykręciłam mosiężne haczyki, które zakończyłam drewnianymi koralikami. Haczyki takie świetnie sprawdzają się do zawieszania korali czy łańcuszków. Z oryginalnego wyposażenia pozostawiłam jeden element od zegara – wychylnik wahadła, żeby przypominał o pierwotnym przeznaczeniu mebelka. Poza tym lubię, kiedy w starych meblach, nawet tych poddanych renowacji, widać ślad historii.

Całość wykończyłam woskiem.

 

Ręcznie malowana drewniana szafka na biżuterię – wymiary:

  • Wysokość – 67 cm
  • Szerokość – 27 cm
  • Głębokość – 12 cm

Na życzenie mogę również wykonać podobną szafkę na biżuterię z skrzyni po zegarze. Uwzględniam osobiste preferencje zamawiającego, kolorystykę, atrybuty. Kontakt.

Cenę ustalam indywidualnie. Czas realizacji takiego indywidualnego zamówienia zależy od nakładu pracy.

Zapraszam do odwiedzania moich profili na Instagramie i na Facebooku. Zapraszam też na Pinterest.

    Jeśli interesuje Cie ten projekt, skontaktuj się ze mną za pomocą formularza kontaktowego.
    SKU: 9630 Kategorie: ,
    Scroll to top