Projekty

Iwona Laszczyk - Pracownia Artystyczna

Sprzedane

Prezent na Chrzciny – Patron Dziecka – Święty Franciszek

Nie każdy prezent musi być aniołem. Bardzo dobrym pomysłem jest jako prezent na chrzciny patron dziecka. Oczywiście mam na myśli obraz ręcznie malowany na zamówienie (najlepiej u mnie w pracowni – ha, ha, ha!). Jeszcze parę lat temu stanowiło to problem, ponieważ dzieci często miały imiona bardzo oryginalne, a co za tym idzie niewystępujące u świętych. Ale teraz sprawa jest prosta. Wokół same Marysie, Zosie, pełno jest Jasiów i Franków. I właśnie niedawno trafił mi się mały Franio, dla którego chrzestna szukała odpowiedniego prezentu. Trochę się nagłowiłam z tym Frankiem. Bo jeżeli chodzi o świętego Franciszka, to jest to, co prawda, bardzo sympatyczny święty, ale nie wyobrażałam sobie staruszka w burej szacie nad łóżeczkiem dziecka. Zakładając, że jest to prezent na całe życie, też nie wyobrażam sobie, żeby przedstawiony zgodnie z kanonem święty Franciszek w otoczeniu ptaszków i sarenek był ozdobą młodzieżowego czy męskiego pokoju.

Sięgnęłam więc do historii wilka z Gubbio. Uznałam, że spodoba się zarówno małemu, jak i dużemu Frankowi. Przytoczę tę opowieść. Otóż w czasie, gdy św. Franciszek przebywał w miasteczku Gubbio, w okolicy pojawił się wilk, który napadał na inwentarz i ludzi. Sterroryzowani mieszkańcy nie rozstawali się z bronią, lecz i tak nikt nie był w stanie pokonać zwierzęcia. To był naprawdę ogromny i straszny wilk! Św. Franciszek zdecydował się pomóc mieszkańcom. Wyszedł z miasta i napotkał agresywnego wilka. Zrobił wówczas znak krzyża i nakazał zwierzęciu, aby nie krzywdziło ani jego, ani innych ludzi. Wilk uspokoił się i zaprzestał ataków, a mieszkańcy Gubbio opiekowali się wilkiem aż do jego śmierci.

Prezent na Chrzciny – Święty Franciszek

Do namalowania obrazu użyłam lekkiej modrzewiowej deski. Uznałam, że warto zadbać o bezpieczeństwo dzieciaczka. Gdyby tak, nie daj Boże, kawał dębowej dechy spadł maleństwu na głowę, byłoby nieszczęście. Namalowałam świętego Franciszka jako przystojnego szpakowatego mężczyznę, któremu towarzyszy duży czarny wilk. W oddali widać panoramę Umbrii.  Drzewo i łąkę ozdobiłam drewnianymi ptakami i kwiatkami. Na dole pracy umieściłam mosiężną patynowaną tabliczkę z napisem „Święty Franciszek”. Całość zabezpieczyłam woskiem.

 

Prezent na Chrzciny Patron Dziecka Święty Franciszek:

  • Wymiary obrazu: 35 cm x 46 cm
  • Grubość deski – 3 cm
  • Technika: farby akrylowe, tłuste pastele

Na życzenie mogę też namalować obraz z identycznym motywem lub z podobnym w wymiarach do uzgodnienia. Kontakt.

Cenę zamówionego u mnie obrazu uzależniam głównie od jego wielkości. Wiadomo, im większy obraz, tym więcej godzin muszę poświęcić na jego stworzenie. Czas realizacji indywidualnego zamówienia trwa z reguły około 2 tygodnie. Sprzedaję obrazy bez ramy, ale na życzenie, za dodatkową opłatą mogę je oprawić w zaprzyjaźnionej firmie.

Zapraszam oczywiście do odwiedzania moich profili na Instagramie i na Facebooku. Zapraszam też na Pinterest.

    Jeśli interesuje Cie ten projekt, skontaktuj się ze mną za pomocą formularza kontaktowego.
    SKU: 8782 Kategoria:
    Scroll to top