Projekty

Iwona Laszczyk - Pracownia Artystyczna

Sprzedane

Obraz na Starym Drewnie

Obraz na starym drewnie „Drzewko Szczęścia” to kolejna już folkowa dekoracja wnętrza z cyklu obrazów malowanych na starej niecce. Często wykorzystuję stare drewno do malowania obrazów lub tworzenia kapliczek. TUTAJ prezentuję w jaki sposób można malować na tak starym drewnie.

Tym razem na starej, klimatycznej  niecce ponownie namalowałam Drzewko Szczęścia. Niecka to przedmiot, który wyszedł już z użycia. Dawniej był w każdym domu (przynajmniej na wsi). Czytałam, że kiedy rodziło się dziecko, to wkładano je do niecki właśnie, żeby rosło. Bo niecka służyła do wyrabiania ciasta, które jak wiadomo musi urosnąć. Dziś trudno jest zdobyć nieckę nawet na targach staroci. Przypuszczalnie większość z nich skończyła w piecu. Ale mnie czasem udaje się zdobyć rzeczy nawet niezdobywalne!

Niecka wymagała sporo pracy. Drewno najpierw odczyściłam i odrobaczyłam. Następnie na zielonym tle namalowałam drzewko z ptakami i parę aniołów.. Na koniec całość wykończyłam ciemną bejcą i zawoskowałam woskiem antycznym. Z tyłu zamocowałam uchwyt do wieszania na ścianie. Poprzednia praca – również zatytułowana Drzewko Szczęścia jest do zobaczenie TUTAJ.

 

Obraz na Starym Drewnie – wymiary drewnianej niecki:

 • Wysokość – 70 cm
 • Szerokość – 29 cm
 • Głębokość – 12 cm
 • Technika – farby akrylowe
 • Z tyłu zostało zamontowałam metalowe ucho do zawieszenia kapliczki na ścianie.

Zapraszam do odwiedzania mojego profilu na Instagramie.

 

Drzewko Szczęścia

  Jeśli interesuje Cie ten projekt, skontaktuj się ze mną za pomocą formularza kontaktowego.
  SKU: 6197 Kategorie: ,
  Scroll to top