Projekty

Iwona Laszczyk - Pracownia Artystyczna

Sprzedane

Obraz na Starej Desce

Święty Franciszek

Obraz na starej desce – Św. Franciszek namalowałam na zamówienie pani Renaty. Trafiła do mnie szukając w internecie materiałów na konferencję o drewnianych kapliczkach. Od tego oglądania zamarzyła jej się własna kapliczka domowa. A ponieważ Święty Franciszek jest bardzo sympatyczną postacią, wybrała go na swojego domowego opiekuna. Ja również lubię Świętego Franciszka. Bądź co bądź, nie każdy święty daje możliwość malowania ptaszków czy kwiatów. A obraz na starej desce musi być dekoracyjny.

Do namalowania obrazu ze św. Franciszkiem wykorzystałam ponad stuletnią drewnianą nieckę. Uważam, że stare niecki świetnie sprawdzają się do tworzenia domowych kapliczek czy klimatycznych obrazów na drewnie. Nieckę najpierw dokładnie odczyściłam i odrobaczyłam.  Następnie namalowałam farbami akrylowymi postać Świętego w otoczeniu ptaków na tle ogrodu pełnego róż. Na koniec obraz zabezpieczyłam woskiem. Całość wygląda bardzo klimatycznie i efektownie.

 

Obraz na starej desce – wymiary drewnianej niecki:

  • Wysokość – 66 cm
  • Szerokość – 26,5 cm
  • Technika – farby akrylowe
  • Z tyłu zostało zamontowane metalowe ucho do zawieszenia kapliczki na ścianie

 

Zainteresowanych zapraszam na stronę Jak zrobić coś z niczego, czyli Obraz na Desce, gdzie pokazuję jak można malować na niecce. Zapraszam również TUTAJ gdzie można zobaczyć pozostałe drewniane niecki, które po odnowieniu zyskały blask i nowe życie.

 

Zapraszam do odwiedzania mojego profilu na Facebooku.

    Jeśli interesuje Cie ten projekt, skontaktuj się ze mną za pomocą formularza kontaktowego.
    SKU: 6098 Kategorie: ,
    Scroll to top