Projekty

Iwona Laszczyk - Pracownia Artystyczna

Sprzedane

Obraz na Drewnie Święty Franciszek – Obraz na zamówienie

Obraz na Drewnie „Święty Franciszek ” jest kolejnym wizerunkiem świętego, którego bardzo lubię. I którego lubią także moi klienci. Święty Franciszek z Asyżu jest pewnością postacią, której życiorys może być fascynujący. Syn bogatego kupca przyzwyczajony do wygód, pieniędzy, na skutek zdarzeń rzuca wszystko i poświęca się rozwojowi duchowemu. Poświęca się też pracy na rzecz innych. A co najważniejsze, naucza miłości i szacunku do zwierząt. Nawet współcześnie taka postawa nie jest powszechnie przyjęta! A Franciszek w XIII wieku głosi, że obowiązkiem człowieka jest pomaganie zwierzętom! Światowy Dzień Zwierząt obchodzimy obchodzimy 4 października właśnie na cześć Świętego Franciszka z Asyżu.

Malowanie świętych stanowi dla mnie pewien problem wizualny. Św. Franciszek na obrazach jest przedstawiany jako wynędzniały starzec. Z pewnością taki był (asceza, ubóstwo). Niemniej uważam, że z obrazu powinna emanować energia, którą postać generuje. Nauczyła mnie tego moja klientka, która po wstępnym obejrzeniu pracy zwróciła mi uwagę, że „święty” niekoniecznie znaczy „ponury”.  Musiałam poprawić obraz.  Od tej pory mój Franciszek jest młody i radosny.

Namalowałam Św. Franciszka na starej, dużej drewnianej niecce. Przedstawiłam go (uśmiechniętego!) w otoczeniu przyrody i zwierząt. Wybrałam takie zwierzęta, które miałam ochotę namalować. Szczególnie przypadł mi do serca lis. Zwróciliście uwagę na białego pieseczka?  To ukochany pudelek moich klientów, a właściwie powinnam powiedzieć „pudelka” Mila (stosując się do powszechnie dziś używanych form żeńskich).

 

Obraz na Drewnie Święty Franciszek:

  • Wymiary zewnętrzny: 86 cm x 37 cm
  • Technika: farby akrylowe, tusz, kredki pastelowe

 

Na życzenie mogę też namalować obraz z takim motywem lub z podobnym w wymiarach do uzgodnienia. Uwzględniam osobiste preferencje zamawiającego, kolorystykę, atrybuty. Kontakt.

Cenę każdego obrazu ustalam indywidualnie. Czas realizacji indywidualnego zamówienia trwa z reguły 2 tygodnie.

Zapraszam oczywiście do odwiedzania moich profili na Instagramie i na Facebooku. Zapraszam też na Pinterest.

    Jeśli interesuje Cie ten projekt, skontaktuj się ze mną za pomocą formularza kontaktowego.
    SKU: 9877 Kategorie: ,
    Scroll to top