Projekty

Iwona Laszczyk - Pracownia Artystyczna

Sprzedane

Obraz Malowany Ręcznie Święty Jerzy – obraz na desce

Prezentuję tu obraz malowany ręcznie „Święty Jerzy walczący ze smokiem. Jest to obraz, który namalowałam wzorując się na oryginalnej ikonie. Nie potrafię pisać ikon, moja praca jest obrazem na desce. W przeciwieństwie do tradycyjnych ikon namalowałam go na grubym, popękanym kawałku dębowego drewna. Stare drewno jest bardzo wdzięcznym materiałem do malowania, sprawia, że praca nabiera „mocy”, staje się bardziej wyrazista. „Świętego Jerzego” namalowałam dla znajomej, która w tragicznych okolicznościach straciła swój egzemplarz przywieziony z klasztoru w Grecji. Ikona miała dla niej ogromne znaczenie. Poprosiła więc mnie o namalowanie nowej. Zgodziłam się z oporami, ponieważ nigdy w życiu nie malowałam ani konia, ani rycerza w zbroi. Wbrew obawom malowało mi się bardzo przyjemnie; praca jest luźną kopią oryginału.

Malowałam tak, żeby mieć przyjemność z pracy i żeby efekt był taki, jak pragnęła znajoma. Po brzegach deski zostawiłam obramowanie, które pokryłam bejcą w kolorze rustykalnym. Bejca bardzo ładnie podkreśliła nierówności i pęknięcia drewna. Dlatego moja wersja Świętego Jerzego jest mniej sterylna, niż ikony. Całość wykończyłam werniksem i olejem.

 

Obraz Malowany Ręcznie Święty Jerzy:

  • Wymiary deski: 32 cm x 35 cm
  • Deska ma grubość 5 cm
  • Technika: farby akrylowe, tusz

Na życzenie mogę też namalować obraz z takim motywem lub z podobnym w wymiarach do uzgodnienia. Uwzględniam osobiste preferencje zamawiającego, kolorystykę, atrybuty. Kontakt.

Cena każdego obrazu ustalana jest indywidualnie. Czas realizacji takiego indywidualnego zamówienia zależy przede wszystkim od nakładu pracy.

Zapraszam oczywiście do odwiedzania moich profili na Instagramie i na Facebooku. Zapraszam też na Pinterest.

    Jeśli interesuje Cie ten projekt, skontaktuj się ze mną za pomocą formularza kontaktowego.
    SKU: 9633 Kategoria:
    Scroll to top