Projekty

Iwona Laszczyk - Pracownia Artystyczna

Sprzedane

Madonna Malowana dla Oli – Obraz na Starej Desce

Madonna malowana dla Oli powinna właściwie nazywać się Madonną Rodzinną, ponieważ namalowałam ją w intencji opieki nad rodziną Oli. Lubię malować piękne madonny, zwłaszcza kiedy znajdę odpowiednio inspirujący materiał do malowania. Akurat tak się złożyło, że jakiś czas temu wpadły mi w ręce piękne dębowe drzwiczki. Od razu zapałałam do nich wielką miłością, ale długo nie znajdowałam dla nich właściwego przeznaczenia. I tak sobie leżały do momentu, kiedy moja klientka poprosiła mnie o namalowanie obrazu z Matką Boską. Co prawda drzwiczki,  a zwłaszcza płycina, wymagały trochę rekonstrukcji i odczyszczenia. Ale była to praca, która się opłaciła, ponieważ obraz na tej starej desce wyszedł bardzo dobrze.

 

Madonna Malowana dla Oli

 

Nie piszę ikon. Raczej maluję obrazy inspirując się ikonami. Namalowałam Madonnę o subtelnych rysach ubraną w granatowy płaszcz. Madonna trzyma na ręce małego Jezusa. Postaci umieściłam na złotym tle, co akurat jest typowe dla ikon, ale złoto wycieniowałam, żeby nadać obrazowi nieco głębi. Aureole dla kontrastu namalowałam w odcieniach jasnego złota. I wzbogaciłam o złote gwiazdy wycięte z cienkiej sklejki. Bardzo lubię motyw gwieździstej aureoli u Matki Boskiej. tu udało mi się uzyskać efekt trójwymiarowości. Mogłam sobie na to pozwolić, ponieważ praca jest dość surowa. Ramę pokryłam bejcą w kolorze antycznego dębu. Zostawiłam nierówności i zadrapania na drewnie, przez co rama kontrastuje z wysublimowanym środkiem. Całość zabezpieczyłam woskiem.

 

Madonna Malowana dla Oli – Obraz na Starej Desce:

  • Wymiary obrazu: 49 cm x 59 cm
  • Technika: farby akrylowe, tusz

Pozostałe Madonny, które do tej pory namalowałam można zobaczyć TUTAJ. Na życzenie mogę też namalować obraz z takim motywem lub z podobnym w wymiarach do uzgodnienia. Uwzględniam osobiste preferencje zamawiającego, kolorystykę, atrybuty. Kontakt.

Cena każdego obrazu ustalana jest indywidualnie. Czas realizacji indywidualnego zamówienia trwa z reguły 2 tygodnie.

Zapraszam oczywiście do odwiedzania moich profili na Instagramie i na Facebooku. Zapraszam też na Pinterest.

    Jeśli interesuje Cie ten projekt, skontaktuj się ze mną za pomocą formularza kontaktowego.
    SKU: 9317 Kategoria:
    Scroll to top