Projekty

Iwona Laszczyk - Pracownia Artystyczna

Sprzedane

Drewniana Kapliczka Domowa

Przedmiot, który tutaj prezentuję to drewniana kapliczka domowa. Do jej powstania przyczyniły się dwie okoliczności, o których chętnie opowiem.  Pierwszą był fakt, że będąc na wakacjach w górach poznałam bardzo sympatycznego górala (górale już tak mają!). Góral ów podarował mi kilka desek. Ludzie różne pamiątki z wakacji przywożą. Ja przywożę deski. A ponieważ zaprzyjaźniony góral ma własny las, a co za tym idzie sporą drewutnię, znaleźliśmy nić porozumienia. Jak się okazało, ma też sporo sprzętu do obróbki drewna i… pewną słabość do artystek. Z wakacji wróciłam więc z kompletem świerkowych desek różnych wielkości.

Drugą okolicznością była prośba od klientki, żebym odnowiła rodzinny krucyfiks. Krucyfiks, a raczej krzyż okazał się być pamiątką z PRL-u i wyglądał na domową produkcję z zastosowaniem kawałka deski i linoleum. Natomiast figurka Chrystusa wykonana z tak zwanego cynkalu była bardzo urokliwa. Udało mi się połączyć te dwie okoliczności w jedną całość. Krzyż zdemontowałam. W jego miejsce wstawiłam jedną z moich „góralskich” desek. Deskę pomalowałam w odcieniach morskich zieleni. Brzegi natomiast pokryłam bejcą w odcieniu brązu rustykalnego. Jest to mój ulubiony odcień brązu. Natomiast figurkę przymocowałam we wnętrzu deski i podpisałam złotą farbą: „Zawsze z Tobą”. Tak powstała Kapliczka Domowa, moim zdaniem bardzo efektowna. Testowałam jej oddziaływanie na kilku osobach, które trafiły do mojego domu i muszę przyznać, że nikt nie przeszedł obojętnie. Klientka powinna więc być bardzo, bardzo zadowolona.

P.S. Desek przywiozłam kilka, więc ciąg dalszy nastąpi…

 

 

Drewniana Kapliczka Domowa:

  • Wymiary deski: 42 cm x 76 cm
  • Deska ma grubość 4 cm
  • Technika: farby akrylowe, tusz

Na życzenie mogę wykonać podobną lub inną kapliczkę w wymiarach do uzgodnienia. Uwzględniam osobiste preferencje zamawiającego, kolorystykę, atrybuty. Kontakt.

Cenę ustalam indywidualnie.

Zapraszam do odwiedzania moich profili na Instagramie i na Facebooku. Zapraszam też na Pinterest.

 

    Jeśli interesuje Cie ten projekt, skontaktuj się ze mną za pomocą formularza kontaktowego.
    SKU: 9807 Kategorie: ,
    Scroll to top