Blog

Iwona Laszczyk - Pracownia Artystyczna

Bo rozmiar ma znaczenie - industrialne uchwyty z rur

Linia XL – Bo Rozmiar ma Znaczenie

Rozmiar ma znaczenie?

Od kilku lat w wolnym czasie zajmuję się projektowaniem i montowaniem lamp oraz różnych akcesoriów domowych, do czego wykorzystuję żeliwne elementy hydraulicznie. W ciągu tego czasu obejrzałem mnóstwo stron w sieci, pewnie tysiące zdjęć. Z całego świata. Wniosek nasuwa się jeden, mianowicie ludzie tworzą podobne przedmioty wszędzie.

W pewnej chwili dotarło do mnie, że po prostu wszyscy wykorzystujemy do tego te same elementy. Ponieważ ich kształty są wszędzie jednakowe powstają przedmioty dosyć podobne do siebie.

Czy coś można zmienić? No właśnie! I tu przyszło mi do głowy rozwiązanie! Rozmiar ma znaczenie! Szybko okazało się więc, że nawet niewielka modernizacja dotychczasowych pomysłów przynosi bardzo interesujące wizualnie efekty. Poniżej zamieściłem zdjęcia niektórych przedmiotów do montażu których użyłem elementów hydraulicznych w nietypowych wymiarach.

Uchwyt numer 4XL to właściwie modyfikacja uchwytu, który można zobaczyć TUTAJ. W tym przypadku posłużyłem się okrągłą 2-calową kryzą o średnicy 14 centymetrów! To bardzo solidny kawał żeliwa. Na „żywo” ten przedmiot zrobi wrażenie na każdym kto lubi industrial.

Industrialny uchwyt na papier toaletowy. Rozmiar ma znaczenie!
Industrialny Uchwyt na Papier Toaletowy. Numer 4 XL

 

Industrialna Podpórka Pod Książki - wykonana z elemetów hydraulicznych
Industrialna Podpórka pod Książki – wersja XL

DOT XL to rzecz jasna wariant mojego wieszaka DOT. Ale w tej wersji jest znacząco większy i będzie zwracał uwagę w każdym pomieszczeniu.

Wieszak Industrialny. Rozmiar ma znaczenie!
Wieszak Industrialny DOT XL

Do zbudowania poniższego uchwytu użyłem głównie elementów o wymiarze 2 cale. Jak widać na poniższym zdjęciu powstała potężna „klamka”. 2 kilogramy żeliwa! To esencja industrialu. Jednocześnie przedmiot jest bardzo prosty w swej formie.

Metalowy Wieszak na Papier. Rozmiar ma znaczenie!
Metalowy Wieszak na Papier. Numer 6 XL

Na zakończenie zapraszam również do odwiedzania rod czasu do czasu naszych profili na Instagramie (profil Iwony, profil Artura) oraz Pinterescie, gdzie wstawiam często zdjęcia, których nie użyłem na stronie pracowni.

Artur

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top