Blog

Iwona Laszczyk - Pracownia Artystyczna

Malowanie na Drewnie – Jak wykorzystać efekt rdzy

Malowanie na Drewnie

Teraz pokażę jak wykorzystać efekt rdzy. W poprzednim wpisie mogliście zobaczyć, jak uzyskać efekt rdzy na desce. Wszakże nasuwa się oczywiste pytanie: do czego można użyć zardzewiałej deski? Otóż taka deska jest świetnym patentem dla leniwców i tych, którym się zawsze spieszy na wykonanie prostego, ale efektownego obrazu. Skorodowane drewno jest bardzo dekoracyjne i naprawdę niewiele trzeba robić, żeby powstał obraz gotowy do powieszenia na ścianie.
Zależało mi na zachowaniu struktury rdzy, zrezygnowałam więc z gruntowania deski. Grunt zmienia kolor rdzy na brązowy i nadaje jej połysk. Rdza tez lekko się ściera (trochę jak suche pastele). I dlatego żeby ją utrwalić, spryskałam deskę fiksatywą. A ponieważ na niezagruntowanej powierzchni farba się „rozlewa”, nie chciałam używać farb i wykonałam minimalistyczny rysunek. Tak ostatecznie powstało „Drzewo Życia”. Do rysowania wykorzystałam pisaki, kredki i białą farbę Ecoline.
Efekt możecie ocenić sami.
Czuję, że to nie koniec mojej przygody z malowaniem na drewnie i rdzy. O kolejnych odkryciach będę Was informować na bieżąco.

Iwona

Podobne:

Jak Uzyskać Efekt Rdzy

Jak Szybko Uzyskać Efekt Rdzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top