Blog

Iwona Laszczyk - Pracownia Artystyczna

Krok po Kroku jak zrobić Dekor na Ścianę ze Sklejki

Dekor na Ścianę ze Sklejki

Dekor na ścianę ze sklejki to prosty sposób, żeby ozdobić ścianę w Naszym domu.

W tym wpisie chcę pokazać krok po kroku jak zrobić obraz na ścianę ze sklejki.

Można kupić gotowy, pomalowany dekor, ale tej metody nie polecam, ponieważ jest droga i nie angażuje nas w proces twórczy.  Ja do wycięcia wzoru w sklejce wykorzystałam zaprzyjaźnionego fachowca, który ma drukarkę 3D i słabość do mnie. Ten sposób jest zdecydowanie najszybszy i najtańszy. Jeśli brak zaprzyjaźnionego fachowca to zawsze można też sklejkę z wyciętym wzorem zamówić w internecie. Do wykonania dekoru użyłam sklejki o wymiarach 40×40 cm i grubości 3 mm. Jest to minimalna grubość, jakiej możemy użyć, ponieważ przy bardzo ażurowym wzorze nasz obraz będzie bardzo delikatny i łatwo się może uszkodzić.

Krok po Kroku jak zrobić Dekor na Ścianę ze Sklejki

Następnie pomalowałam całość akrylową z serii Amsterdam Standard firmy Royal Talens w kolorze grafitowym (dostępna w każdym sklepie z artykułami dla plastyków). Do malowania użyłam wałka, ale można to zrobić również za pomocą pędzelka.Krok po Kroku jak zrobić Dekor na Ścianę ze SklejkiPonieważ posiadałam wycięte elementy (i tu przydaje się zaprzyjaźniony pan, który wycina sklejkę na miejscu, w internecie takich rzeczy nie dają), wykorzystałam 4 kawałki do ozdobienia narożników.

Krok po Kroku jak zrobić Dekor na Ścianę ze Sklejki

Pomalowałam je farbą akrylowa w kolorze jasnoszarym (dla kontrastu).

Krok po Kroku jak zrobić Dekor na Ścianę ze Sklejki

Następnie przykleiłam pistoletem silikonowym. Jest to najprostszy sposób na szybkie klejenie. Pistolet „ładujemy” silikonowymi nabojami (zdjęcie poniżej). Następnie podłączamy do kontaktu. Gdy silikon się rozgrzeje (zaczyna się topić), należy w kilku miejscach rozsmarować go na klejonym elemencie i szybko docisnąć.

Krok po Kroku jak zrobić Dekor na Ścianę ze Sklejki

Poniżej prezentuję gotowy dekor. Ponieważ farba akrylowa jest odporna na działanie czynników zewnętrznych, uważam, że nie ma potrzeby lakierować całości. Dekor na ścianę ze sklejki prezentuje się bardzo ładnie. Można wieszać na ścianie!Krok po Kroku jak zrobić Dekor na Ścianę ze Sklejki

Dekor na Ścianę ze Sklejki - Krok po kroku jak samemu go zrobić

Iwona

Lustro Ze Starego Drewna – Krok Po Kroku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top